Tapahtumakalenteri

Tapahtumakalenteriin kerätään GS-perheen tärkeitä päivämääriä. Joukkuekohtaisista tapahtumakalentereista vastaavat joukkueen valmentajat. Pidätämme oikeuden muutoksiin tapahtumakalenterissa. 

Tapahtumakalenteri 2022-2023

Syys- ja kevätnäytöksen päivämäärät päivittyvät kalenteriin myöhemmin!

Elokuu 2022
1.-3.8. Junioreiden ja aikuisten joukkuevalintapäivät (edustus- ja kilpataso), Kultahalli
6-7.8. Junior Coed ja Junior All Girl valintapäivät, HAC Training Center
24.8. Alkeiden starttipäivä, Kultahalli
29.8-4.9. Innostu Cheeristä-viikko/ Alkeiden starttiviikko (joukkuekohtaisia starttipäiviä omissa treeneissä)
27.-28.8. Valmentajien Kick Off, Helsinki
26.-28.8. Junior Coed ja Junior All Girl leiri, Kisakallio

Syyskuu 2022
16.-25.9. Edustus- ja kilpatasojen leiri, Kultahalli
19.-25.9. Aikuisharrastajien teemaviikko (avoimia treenejä)
24.-25.9. Junior Coed ja Junior All Girl leiri, Kultahalli, HAC Training Center + Skillz Gym
26.9-2.10. Vanhempainviikko (avoimia treenejä vanhemmille/huoltajille)
27.9. Seurapaitapäivä

Lokakuu 2022
20.-22.10. Phoenix Camp, Kultahalli
29.-30.10. Junior Coed ja Junior All Girl, Kultahalli, HAC Training Center + Skillz Gym

Marraskuu 2022
5.11. Halloween tapahtuma, Kultahalli
7.-13.11. Isien ja muiden huoltajien/lähipiirin viikko (avoimia treenejä huoltajille/lähipiirille)
19.-20.11. Junior Coed ja Junior All Girl, Kisakallio
25.11. Syyskokous
26.11. Start-Kenraali, Kultahalli

Joulukuu 2022
3.-4.12. Junior Coed ja Junior All Girl leiri, Myrsky Areena
10.12. Start Etelä + Junioreiden MM-karsinnat, Energia Areena
17.12. Syysnäytös, Energia Areena

Tammikuu 2023
11.1. Alkeiden starttipäivät, Kultahalli
16.-22.1. Alkeiden starttiviikko (joukkuekohtaisia starttipäiviä omissa treeneissä)
14.1. Valmentajien Kick Off, Helsinki

Helmikuu 2023
6.2. Alkeiden ja harrasteiden vanhempaininfo
11.-12.2. Start Etelä, Vantaa
13.-19.2. Kaveriviikko (avoimet kaveritreenit)
20.-22.2. Talvilomaleiri, Kultahalli

Maaliskuu 2023
25.3. Spirit 1, Pori

Huhtikuu 2023
1.-2.4. Spirit 2, Oulu / Spirit 3, Jyväskylä
3.-6.4. Pääsiäismunajahti Kultahallilla
15.-16.4. Spirit 4-5, Turku
19.-21.4. MM-kisat, Orlando, Florida
21.4. MM-kisakatsomo, Kultahalli
22.4. Super 1, Heinola
23.4. Super 2, Heinola

Toukokuu 2023
6.5. Super 3, Urhea
7.5. Super 4-5, Urhea
8.-14.5. Äitien ja muiden huoltajien/lähipiirin viikko (avoimia treenejä huoltajille/lähipiirille)
10.5. Unelmien liikuntapäivä
20.5. Spirit 5-6 ECL, Vaasa

Kesäkuu 2023
10.-11.6. SM-kisat, Metro Areena
12.-14.6. Kesäleiri, Kisakeskus