Tapahtumakalenteriin kerätään GS-perheen tärkeitä päivämääriä. Joukkuekohtaisista tapahtumakalentereista vastaavat joukkueen valmentajat. Pidätämme oikeuden muutoksiin tapahtumakalenterissa.
Tapahtumakalenteri 2023-2024
Elokuu
7.8. Edustus- ja kilpatason kausi alkaa
7.-9.8. Enkelileiri, Kultahalli
14.8. Harrastetason kausi alkaa
18.-19.8. Valmentajien kick off, Kultahalli/Helsinki
21.8. -3.9. Tukirahaston hakuaika
28.8. Alkeistason kausi alkaa / Innostu Cheeristä -viikko
Syyskuu
16.9. GS Olympiapäivässä
18.9. Seuran vanhempaininfo (uusien alkeis- ja harrastetason jäsenten huoltajat)
22.-24.9. Edustustason huippuleiri, Vierumäki
25.9. Kiitti koutsi! -päivä
26.9. Seurapaitapäivä
Lokakuu
19.-21.10. Phoenix Camp (syyslomaleiri)
Marraskuu
6.-12.11. Isien viikko (iseille ja muulle lähipiirille avoimia harjoituksia)
27.11. Lipunmyynti syysnäytökseen avautuu / SynchroTour-esiintyminen (Dragons, Angels)
30.11. Syyskokous, SVK
Joulukuu
2.12. ECL-kilpailut, Lochow, Puola (Angels, Dragons)
5.12. Lasten ja nuorten Tähtimerkin uudelleenauditointi & aikuisten Tähtimerkin auditointi
7.12. Maununnevan joulukalenteri
9.12. Start Etelä, Vantaa (Melids, Pixies, Dinosaurs, Naiads, Gnomes, Gaias, Tinkerbells)
9.12. ECL-kilpailut, Tallinna, Viro (Angels, Dragons)
10.12. Syysnäytös, Energia Areena
17.12. Täydennysten hakuaika päättyy
22.12.-7.1. Koulujen joululoma / joukkueiden joululoma (joukkuekohtaiset tiedot joukkueiden treenikalentereista)
Tammikuu
8.-14.1. Starttiviikot – avoimia harjoituksia alkeistasolla
8.-21.1. Tukirahaston hakuaika
20.1. Valmentajien kick off, Helsinki
22.1. Vanhempaininfo uusien harrastajien huoltajille
Helmikuu
3.2. Cheernääs, Tampere (Spellbinders, Sprites)
10.2. Lion Cup, Vantaa (Divines, Genies, Spellbinders, Melids, Saints, Sprites, Tinkerbells, Pixies, Diwatas, Nereids, Fairies)
12.-18.2. Kaveriviikko (avoimia harjoituksia kavereille, kaikille tasoille)
19.-23.2. Talvilomaleiri, Kultahalli
26.2.-3.3. Tony & Carina Castro edustus- ja kilpatason harjoituksissa
Maaliskuu
23.3. Spirit 1, Tampere (Naiads, Gaias, Nereids, Fairies)
24.3. Spirit 2, Oulu (Sprites, Pixies)
29.3.-1.4. Pääsiäisloma
Huhtikuu
6.4. Spirit 3, Vierumäki (Spellbinders, Melids)
7.4. Spirit 4-5, Vierumäki (Dragons, Divines, Genies, Shapeshifters, Saints)
20.4. Super 1, Vaasa (Gnomes, Fairies)
21.4. Super 2, Vaasa (Sprites, Tinkerbells, Dinosaurs, Diwatas)
24.-26.4. MM-kilpailut, Orlando, Florida (Suomen maajoukkueet)
26.4. MM-kisakatsomo, Kultahalli
Toukokuu
11.5. Super 3, Vierumäki (Spellbinders, Melids)
12.5. Super 4-5, Vierumäki (Dvinies, Genies, Shapeshifters, Saints)
6.-12.5. Äitien viikko (avoimia harjoituksia äideille ja muulle lähipiirille)
25.5. Spirit 4-5 + ECL, Jyväskylä (Angels, Whitelighters, Dragons, Cyrenes, Phoenix)
26.5. Kevätnäytös, Urhea
Kesäkuu
3.-5.6. Kesäleiri
6.-19.6. Kesäjoukkueen harjoituksia
15.-16.6. SM-kilpailut, Metro Areena, Espoo (Angels, Phoenix, Cyrenes, Whitelighters, Dragons)